25.05.2022
Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice,
Z uwagą przeanalizowaliśmy wszystkie nagrania przesłane na I Ogólnopolski Konkurs Instrumentalny Wy-Grajcie Razem zorganizowany przez Niepubliczną Szkołę Muzyczną
I st. PRELUDIUM w Nowym Dworze Mazowieckim.
Niezwykle budujący jest fakt, że poziom nagrań we wszystkich grupach wiekowych był bardzo wysoki. Do ostatniego dnia ogłoszenia wyników trwały rozmowy (czasem spory) dotyczące oceny poszczególnych uczestników konkursu. Doceniamy Waszą ciężką pracę włożoną w zaprezentowane programy jak i Wasz wyjątkowy talent muzyczny.
Wielkie brawa i gratulacje należą się wszystkim Nauczycielom prowadzącym za świetne przygotowanie uczniów w najtrudniejszym, początkowym okresie edukacji muzycznej.
Dziękujemy Rodzicom za wspieranie dzieci w niełatwej muzycznej edukacji.
Gratulujemy uczestnikom naszego konkursu: laureatom, wyróżnionym i wszystkim, którzy wzięli w nim udział!
Jury w składzie:
dr Przemysław Piekutowski Przewodniczący Jury/fortepian
dr Marek Czech skrzypce
dr Iwo Jedynecki akordeon
mgr Marek Smoczyński fortepian
mgr Katarzyna Beresińska wiolonczela
mgr Wojciech Chomicz gitara
przyznało następujące miejsca w poszczególnych sekcjach instrumentalnych i grupach:
AKORDEON Grupa I
I miejsce
Stanisław Grzegrzółka Prywatna Skoła Muzyczna I i II st. imienia Ignacego Jana Paderewskiego
https://youtu.be/O4dWHVKHAp0
https://youtu.be/wUEzZ9wXqIQ
II miejsce
Kamil Daniszewski Niepubliczna Szkoła Muzyczna I st. Preludium w Nowym Dworze Mazowieckim
III miejsce
Paweł Grąbczewski Niepubliczna Szkoła Muzyczna I st. Preludium w Nowym Dworze Mazowieckim
Wyróżnienie
Łukasz Witt Niepubliczna Szkoła Muzyczna I st. Preludium w Nowym Dworze Mazowieckim
AKORDEON Grupa II
I miejsce
Maria Ślusarczyk Państwowa Szkoła Muzyczna I st. Im. Fryderyka Chopina w Szczytnie
https://youtu.be/xgCCjv5Ql8Q
II miejsce
Florian Mazurek Państwowa Szkoła Muzyczna I st. Im. Stanisława Moniuszki w Raciborzu
III miejsce
Tymoteusz Białek Państwowa Szkoła uzyczna I. St. Im. I. J. Paderewskiego w Głubczycach
Wyróżnienie
Klaudia Adamelak Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Mrągowie
AKORDEON Grupa III
I miejsce
Szymon Brzezowski Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Bełchatowie
https://youtu.be/4QrcicdRVTc
II miejsce
Szymon Pawłowski Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Bełchatowie
III miejsce
Jan Kamiński Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Osieku nad Wisłą
WIOLONCZELA Grupa I
I miejsce
Lena Perszkę Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach
https://youtu.be/1PgKp_u6hbw
II miejsce
Weronika Rezmer Państwowa Szkoła Muzyczna I st. Im. Stanisława Moniuszki w Grudziądzu
III miejsce
Zofia Jeleń Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna Pierwszego I w Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie
Wyróżnienia
Adrian Kaźmierczak Niepubliczna Szkoła Muzyczna I st. Preludium w Nowym Dworze Mazowieckim
Mateusz Keler Państwowa Szkoła Muzyczna I st. Im. Stanisława Moniuszki w Raciborzu
WIOLONCZELA Grupa II
I miejsce
Nina Urbańska POSM I st. im. E. Młynarskiego w Warszawie w ZPSM NR I w Warszawie
https://youtu.be/8FLc_lLtKa0
II miejsce
Maja Ossowska Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim
III miejsce
Marcelina Tesarska Państwowa Szkoła Muzyczna I st. Im. Stanisława Moniuszki w Raciborzu
Wyróżnienia
Konrad Martuszewski Szkoła Muzyczna I i II st. w Gdyni
Eliza Smorońska Szkoła Muzyczna I st. w Skawinie
WIOLONCZELA Grupa III
I miejsce
Małgorzata Misielak Zespół Szkół Muzycznych nr. 2 Imienia Wojciecha Kilara w Rzeszowie
https://youtu.be/rcNId862h0M
II miejsce
Natalia Piekutowska Niepubliczna Szkoła Muzyczna I st. Preludium w Nowym Dworze Mazowieckim
III miejsce Nie przyznano
Wyróżnienie
Zuzanna Kuśmierz Państwowa Szkoła Muzyczna I st. Im. W. Lutosławskiego w Bolesławcu
GITARA Grupa I
I miejsce
Karolina Fidura PSM I i II st. im. Z. Noskowskiego w Ostrołęce
https://www.youtube.com/watch?v=yzZtMfjpRv8
II miejsce
Kryspin Sozański Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze
III miejsce
Amelia Lewkowicz Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Biłgoraju
Wyróżnienie
Julia Kowalik PSM I st. w Płońsku
GITARA Grupa II
I miejsce
Amelia Chacińska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. w Płocku
https://youtu.be/7QskyxkuHvw
II miejsce Nie przyznano
III miejsce
Nadia Adamczyk Prywatna Szkoła Muzyczna I st. Im. I. J. Paderewskiego w Nałęczowie
Wyróżnienia
Patrycja Pruchniak Prywatna Szkoła Muzyczna I st. Im. I. J. Paderewskiego w Nałęczowie
Oliwia Jemielita Państwowa Szkoła Muzyczna I st. Im. Henryka Wieniawskiego
Julia Mikulska Państwowa Szkoła Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Grudziądzu
GITARA Grupa III
I miejsce
Karolina Tomaszewska Państwowa Szkoła Muzyczna i I II st. imienia Karola Szymanowskiego w Płocku
https://youtu.be/e3YTnKBkPyw
II miejsce
Klara Mikołajczyk Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku Wrzeszczu SM I St. im. G.Bacewicz
III miejsce
Eliza Polowa Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu
Wyróżnienia
Oliwia Brodzińska Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej I st. w Nowym Mieście Lubawskim
Wiktoria Czechalska PSM I i II st. im. Henryka Melcera w Kaliszu
SKRZYPCE Grupa I
I miejsce
Wiktoria Biel Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku
https://youtu.be/wbPpRWNpqNk
II miejsce
Lena Zawodni Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Wojciecha Kilara w Pleszewie
III miejsce
Biliana Frąckowiak Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Henryka Wieniawskiego w Żaganiu
Wyróżnienia
Hanna Wysogląd PSM I i II st. Im. M. Karłowicza w Katowicach
Szymon Mądry ZSM I st. W Warszawie im. Stanisława Moniuszki
SKRZYPCE Grupa II
I miejsce
Magdalena Mol OSM im. I. J. Paderewskiego w Tarnowie
https://youtu.be/h1kCWSKmvvY
II miejsce
Szymon Zajączkowski ZPSM nr 4 im. Karola Szymanowskiego
III miejsce Nie przyznano
Wyróżnienia
Mia Makuła OSM I st. Im. I. J. Paderewskiego w Krakowie
Pola Lisowicz PSM I st. Nr 4 im. Karola Kurpińskiego w Warszawie
SKRZYPCE Grupa III
I miejsce
Alicja Mordarska SM I st. W Starym Sączu
https://www.youtube.com/watch?v=d2OvJMXxl1k
II miejsce
Gabriela Sidorowicz PSM I i II st. Im. F. Chopina w Olsztynie
III miejsce ex aequo
Diana Viktoria Cel GSM I st. w Trzebnicy
Miłosz Andrzej Olędzki SSM I st. w Wysokiem Mazowieckiem
FORTEPIAN Grupa I
I miejsce
Mikołaj Brzostowicz ZPSM nr 4 im. Karola Szymanowskiego
https://youtu.be/rVkz_ZgLUX8
II miejsce
Robert Henryk Marszałek ZSM im. I. Paderewskiego - PSM I st. w Białymstoku
III miejsce
Kinga Zielińska OSM I i II st. W Płocku
Wyróżnienia
Natalia Zielińska OSM I i II st. W Płocku
Leonard Ludynia PSM I i II st. im. F. Chopina w Opolu
Zuzanna Szil SSM I st. im. W. Lutosławskiego w Warszawie
FORTEPIAN Grupa II
I miejsce
Alicja Pia Borkowska ZPSM nr 4 im. Karola Szymanowskiego
https://youtu.be/fJ7RSmqBrEo
II miejsce
Maciej Ścierski ZSM im. F. Rybickiego w Tychach
III miejsce
Ha Vy Nguyen PSM I st. Nr 1 im. O. Kolberga
Wyróżnienia
Zofia Zarychta ZSM w Wieliczce
Rafał Balcarek PSM I i II st. Im. F. Chopina w Opolu
Antoni Jan Zajączkowski NSM I st. Szkoła Marzeń w Piasecznie
FORTEPIAN Grupa III
I miejsce
Mikołaj Michniewicz PSM I st. Im. E. Młynarskiego w Augustowie
https://youtu.be/au6reZMQxwQ
II miejsce
Monika Marszałek ZSM im. I. Paderewskiego - PSM I st. w Białymstoku
III miejsce
Julia Wieczorek Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Stanisława Moniuszki w Raciborzu
Wyróżnienia
Zuzanna Kuśmierz PSM I st. Im. W. Lutosławskiego w Bolesławcu
Piotr Wilgos PSM I i II st. Im. K. Szymanowskiego w Zamościu
Agnieszka Lewandowska SSM I st. w Tarnowie Podgórnym
Monika Stanisz ZSM nr 1 im. K. Szymanowskiego, OSM I st.
Zuzanna Jarząbek Niepubliczna Szkoła Muzyczna I st. Preludium w Nowym Dworze Mazowieckim
Dziękujemy firmie Nowapol specjalizującej się w rewitalizacji akwenów za pomoc w organizacji konkursu.