Magdalena Czestkowska

Swoją przygodę ze skrzypcami rozpoczęła w wieku 5 lat pod okiem mgr. Małgorzaty Karwat. Następnie kształciła się w Państwowej szkole muzycznej w Pabianicach, a w wieku 16 lat przeniosła się do ZPSM nr 4 w Warszawie do klasy skrzypiec prof. Jana Staniendy i mgr Magdaleny Speciał-Barbachowskiej. W trakcie procesu edukacji szkolnej Magdalena została laureatką wielu konkursów na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym, m.in. Ogólnopolski Konkurs Tadeusza Wrońskiego na skrzypce solo oraz Międzynarodowy Konkurs ?Nałęczów i skrzypce?. Prężnie działała również w sferze orkiestrowej oraz kameralistyki, m.in.. w 2017 roku poprowadziła jako koncertmistrzyni Orkiestrę Karola Szymanowskiego na koncercie jubileuszowym w Filharmonii Narodowej. W 2018 roku ukończyła II st. szkoły muzycznej z wyróżnieniem i rozpoczęła studia na UMFC im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Magdalena zaczęła działać w zespole ?Accorvion Duo? z którym zdobyła: III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Klingenthal, I miejsce na XIX Ogólnopolskich Konfrontacjach Akordeonowych w Gorlicach,wyróżnienie na I Międzynarodowym konkursie muzyki Kameralnej KraCamera w Krakowie, I miejsce na II Akademickim Konkursie akordeonowym, I miejsce na 17 Festival Internazionale della Fisharmonica w San Vincenzo la Costa. W 2021 roku ukończyła I st. studiów instrumentalnych oraz studium pedagogiczne z wynikiem bardzo dobrym. Obecnie jest studentką instrumentalistyki II st. na UMFC w Warszawie, koncertuje, rozpoczyna prace nad pierwszą płytą oraz spełnia się w roli nauczycielki gry na skrzypcach w szkole muzycznej Preludium w Wilanowie.