Anna Makosz

Pierwszy stopień szkoły muzycznej (na fortepianie) ukończyła z wyróżnieniem w PSM im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śląskim, następnie kształciła się w POSM II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach już na kierunku rytmika.

W latach 2015-2018 brała udział w licznych kursach oraz warsztatach Dalcroze?owskich organizowanych przez Katowickie placówki artystyczne (Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego oraz Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. Karola Szymanowskiego).

W 2021 roku z wyróżnieniem ukończyła pierwszy stopień studiów (licencjat) na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie - specjalność: rytmika. Obecnie kontynuuje naukę realizując studia magisterskie w tej samej placówce.

Od 2018 roku pracuje w Warszawskich placówkach przedszkolnych oraz w prywatnej szkole muzyki rozrywkowej rozwijając swoje pasje oraz doskonaląc zdolności nauczycielskie.

W nauczaniu rytmiki oraz kształcenia słuchu na piedestale stawia poznanie zmysłowe i indywidualne doświadczenie ucznia, dopiero później poznanie werbalne oraz uogólnienie. Nauka poprzez to co uświadomione i bliskie odbiorcy będzie postępowała szybciej i przyswajana w przyjemny sposób.