Piotr Sikora

Ukończył Szkołę Muzyczną I stopnia w Konstancinie-Jeziornie, a następnie II stopnia w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie na ul. Bednarskiej w klasie prof. Ryszarda Bałauszko broniąc swój dyplom oceną celującą z gitary.

Obecnie student 3 roku licencjatu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina kształcący się pod okiem prof. Marcina Zalewskiego oraz Mateusza Kowalskiego.

Laureat nagrody Grand Prix XV festiwalu zespołów kameralnych w Sierpcu za duet gitarowy. Wyróżniony w przesłuchaniach CEA. Brał udział w wielu kursach muzycznych, między innymi w Nowym Sączu i Łańcucie.

Spełnia się artystycznie występując solo oraz w zespołach kameralnych. Posiada kilkuletnie doświadczenie pedagogiczne. Specjalizuje się w grze muzyki poważnej, a w wolnych chwilach zajmuje się także muzyką rozrywkową.