Kamila Zychowicz

Mezzosopran

Całe dzieciństwo związane było ze śpiewem. W wieku trzynastu lat rozpoczęła naukę gry na flecie, a następnie naukę śpiewu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Nysie, pod pilnym okiem mgr Jadwigi Chlewickiej. Już pierwsze lata nauki śpiewu owocowały w sukcesy . Jest laureatką Ogólnopolskich Konkursów Wokalnych min. :

III miejsce w kategorii do lat 20 na XII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Franciszki Platówny we Wrocławiu; Wyróżnienie oraz Dyplom za najlepsze wykonanie pieśni Ludomira Różyckiego na IX Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach; I miejsce na II  Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie; II miejsce oraz Nagroda Indywidualna dla wyróżniającego się mezzosopranu na V Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Barbary Kostrzewskiej w Rzeszowie. Dyplomy Uznania na XXXI i XXXII Zimowym Kursie Wokalnym w Dusznikach-Zdroju. Współpracowała z filharmonią opolską oraz wybitnym dyrygentem Ronenem Nissanem z Austrii. Brała udział w kursach wokalnych (m.in. z Piotrem Łykowskim, Izabelą Kłosińską, Marcinem Habelą, Ryszardem Karczykowskim).

Ukończyła licencjat na wydziale wokalno ? aktorskim Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie śpiewu prof.umfc dr hab. Krystyny Jaźwińskiej-Dobosz. Obecnie jest na drugim roku studiów magisterskich w swojej macierzystej uczelni, gdzie doskonali nadal swój warsztat na specjalności operowej, w klasie prof. umfc dr hab. Krystyny Jaźwińskiej-Dobosz.

W 2017 roku zadebiutowała w Teatrze Collegium Nobilium w Warszawie, wcielając się w postać Alindy w operze F. Cavalliego ,,Il Giasone?. W tym samym roku wystąpiła w Copernicus Center w Chicago dla Polonii Polskiej w operze ,,Straszny Dwór?? Stanisława Moniuszki. W 2018 roku zadebiutowała w Teatrze Wielkim Operze Narodowej, w roli Łariny w operze ,,Eugeniusz Oniegin? Piotra Czajkowskiego. W tym samym roku wystąpiła na Festiwalu Yangcy w Wuhan w Chinach, gdzie wcieliła się w postać Cześnikowej w operze ,,Straszny Dwór? Stanisława Moniuszki. W 2019 roku wielokrotnie wcielała się w postać  Cześnikowej, którą wykonywała min. z Orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Marty Kluczyńskiej. Rolą Cześnikowej zadebiutowała na Scenie Kameralnej w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie, pod batutą Janusza Przybylskiego. Podczas Festiwalu Muzyki Sakralnej wykonała II i IV Litanie Ostrobramską Stanisława Moniuszki wraz z Chórem Politechniki Warszawskiej i Orkiestrą Juventus pod batutą Janusza Przybylskiego. Obecnie współpracuje z Filharmonią Narodową w Warszawie.