Magdalena Lewoc

Studentka piątego roku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów dr. hab. Jarosława Wróblewskiego oraz mgr. Wojciecha Bednarskiego

W 2004 roku rozpoczęła naukę w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach w klasie fortepianu Bożenny Szumskiej-Niewiadomskiej. Następnie przez 3 lata szkoliła się w klasie organów Ewy Wołczek. Pełniła również funkcję organistki w Parafii ewangelicko-augsburskiej w Suwałkach. Od 2014 r. była uczennicą klasy organów dr. hab. Jarosława Wróblewskiego w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im Zenona Brzewskiego w Warszawie, a od 2017 r. studentką na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów dr. hab. Jarosława Wróblewskiego oraz mgr. Wojciecha Bednarskiego. W latach 2018-2019 była stypendystką programu Erasmus+, w ramach którego odbywała rok studiów na  Hochschule für Musik und Theater ?Felix Mendelssohn Bartholdy? w Lipsku w klasie organów prof. Martin?a Schmeding?a, a w roku 2021 szkoliła się przez przez semestr w Centro Superior de Música del País Vasco w San Sebastián w Hiszpanii w klasie organów prof. Esteban?a Landart?a oraz klasie improwizacji prof. Karola Mossakowskiego.

W styczniu 2013 r. wzięła udział w III Ogólnopolskim Konkursie Organowym im. Mariana Sawy w Warszawie, gdzie zdobyła II nagrodę w swojej kategorii. We wrześniu tego samego roku zajęła II miejsce w grupie młodszej na X Białostockim Festiwalu Młodych Organistów. Uczestniczyła  w Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Krasnobrodzie, gdzie dwukrotnie została laureatką: w 2014 r. III miejsca i w 2015 r. I miejsca. W marcu 2015 r. została laureatką III miejsca na VII Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Olsztynie, a w maju 2016 r. laureatką II miejsca na Konkursie Organowym Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. W październiku 2016 r. zajęła II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Organistów im. Franciszka Karpińskigo w Białymstoku, a miesiąc później otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne w roku szkolnym 2015/2016. Od stycznia 2017 roku jest również stypendystką Marszałka Województwa Podlaskiego. W tym samym roku otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk w dziedzinie twórczości artystycznej. W latach 2018-2019 była również stypendystką programu Erasmus+, w ramach którego odbywała rok studiów na  Hochschule für Musik und Theater ?Felix Mendelssohn Bartholdy? w Lipsku w klasie organów prof. Martin?a Schmeding?a. Koncertowała na wielu zabytkowych organach w całej Polsce i za granicą m.in. w Austrii, Niemczech, Hiszpanii, Czechach, Szwajcarii oraz na Litwie.

Brała udział w kursach mistrzowskim prowadzonych przez profesorów takich jak: Hans Fagius, Guy Bovet, Michael Bouvard, Bernhard Haas, Gunther Rost, Wolfgang Zerer, Gerhard Gnann, Julian Gembalski, Elżbieta Karolak, Andrzej Białko, Józef Serafin.