Przemysław Piekutowski

Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, na którym uzyskał tytuł doktora sztuki muzycznej (2015). Absolwent Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie na Wydziale Nauk Historycznych i Społecznych ukończył (2004) studia w specjalności Muzykologia Teoretyczna i Stosowana. Tamże odbył również Kurs Przygotowania Pedagogicznego. W latach 2011-2014 był słuchaczem Studiów Doktoranckich w UMFC, w zakresie teorii muzyki.

Prowadzi działalność zawodową w trzech wymiarach: naukowym, artystycznym i pedagogicznym.

Jako pedagog pracował w szkołach podstawowych w Warszawie oraz na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego, gdzie prowadził przedmiot muzyka. Wcześniej, jako nauczyciel muzyki, był także zatrudniony w Stowarzyszeniu Wspierania Edukacji i Rodziny Sternik.

Działalność artystyczną rozwija jako organista grając regularnie oraz koncertując od 1998 r. Przez wiele lat prowadził czterogłosowy chór mieszany. Organizuje cyklicznie koncerty zatytułowane "Muzyka bliżej nas", podczas których jest zaangażowany także jako wykonawca (organista, pianista). Udziela się także aktywnie, uczestnicząc w życiu kulturalnym swojego regionu, biorąc udział w koncertach kameralnych i wokalno-instrumentalnych oraz w zróżnicowanych imprezach kulturalno-oświatowych.

Oprócz publikacji naukowych Przemysław Piekutowski prowadzi także działalność popularnonaukową. Współpracował w latach 2005-2006 z miesięcznikiem "Muzyka21", na łamach którego opublikował 40 recenzji płytowych. W 2005 r. był akredytowany jako recenzent przy XV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Sakralnej Gaude Mater w Częstochowie. Relację z tej imprezy opublikował na łamach rocznika naukowego "Seminare"
oraz angielskojęzycznego tygodnika "The Warsaw Voice".

Dorobek artystyczny wskazuje na jego interdyscyplinarne zainteresowania. Z powodzeniem łączy on działalność artystyczną z naukową i pedagogiczną, pracując w zakresie wszystkich wskazanych powyżej dyscyplin z zaangażowaniem i na wysokim poziomie.